• Свеж
Атлетски работи Activeенски активни шорцеви за велосипеди со Dri-Works, 2-пакувања, големини S-XXL

Атлетски работи Activeенски активни шорцеви за велосипеди со Dri-Works, 2-пакувања, големини S-XXL

DEN 2.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Што е подобро од еден пар атлетски дела активни шорцеви за велосипеди? Па, два пара, се разбира! Сега е достапна во снопови, оваа зделка со пакети има две од најпопуларните атлетски работи фитнес шорцеви, совршени за вежбање, виси околу куќата или како слој под друга облека. Овие класични шорцеви за велосипеди се карактеризираат со технологија за влага за влага, овозможувајќи дишење и помагаат да се спречи непријатност предизвикана од вградена влага. Памук-спандексот се меша чисто ја апсорбира потта. Овие шорцеви се активно опремени, така што тие се вклопуваат како втора кожа - природно контурирани на вашата форма и криви, и се протегаат за целосна подвижност во текот на вашата рутина за вежбање. Без ознака, еластична лента за половината, исто така, удобно се вклопува на вашата кожа, помагајќи да се спречи Чафинг. Само на. Материјал : цврст : 90% памук/10% спандекс; Хедер : 54% памук/36% полиестер/10% спандекс. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Сет вклучува : 2 пара шорцеви. Големина : Моделот е 5'10 "и носи големина S. fit : Active Fit. Rise and Inseam : Mid-пораст; 6,5" Inseam. Затворање : Повлечен стил со 3 "рамен лента за половината. Џебови : Ништо. Карактеристики : технологија за влага за влага во Dri-Works; 4-насочни можности за истегнување; етикета без ознаки за удобност; мулти-употреба на шорцеви. Шорцеви од атлетски дела.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.