• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Одри и коко и платно уметност од Наоми Мекавитт

Трговска марка ликовна уметност „Одри и коко и платно уметност од Наоми Мекавитт

DEN 3.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Наоми МекКавитСубјект : Типографија Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има скрипта фраза над силуета на жена. Истакнати бои : бела, црна, сива, црвена, виолетова, розова, зелена светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. - скрипта фраза над силуета на жена.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Домашен Декор Внатрешен Надворешен Ден На Независноста Перница Цртан Филм Стил Лен Дигитално Печатење

Денот на независноста Перница Цртан Филм Стил Постелнина Дигитално Печатење Перница Опис : Домашна дек�

DEN 175.84