• Свеж
Сос од домати од натурас 8. Оз - Салса де Томате

Сос од домати од натурас 8. Оз - Салса де Томате

DEN 54.72

Од стоката
Достапно е за нарачката

Сосот од домати на Натура е главен извор на исхрана што е малку заситен маст и холестерол. Ги содржи сите здрави витамини, вклучително и А, Б, Д и Б-12. Сос од домати е исто така богат со железо и магнезиум. Сосот најчесто се користи со зеленчук и месо, но е главниот главен дел што луѓето го користат за да прават садови за тестенини. Списокот на садови што можат да се подготват со сос од домати на Натура е многу и вклучуваат шпански ориз, тепсија од компири, супа од минестрон и маринара на школки за да именува само неколку. Служено на ручек или вечера, можете да ги камшикувате овие јадења за брза закуска или тие добро се служат со кој било оброк. Ако само ги тестирате крилјата со уметноста на готвење, сосот од домати доаѓа со едноставни упатства. Откако сте сезонски про, ќе можете да ги камшикувате оброците со вашиот сос во ниеден момент. Сос од домати доаѓа во прилог на тие денови кога одлучувањето што да готви претставува предизвик. Es una тестенини списоци пара урсар, трговски, construida sobre una base de tomates seleccionados y cuidadosamente procesados.es una тестенини списоци пара уар, трговски, construida sobre una base de tomates seleccionados y cuidadadosamente procesados.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Дорман В Тапан Кочница Тркало Цилиндар За Специфични Форд Мазда Модели Одговара изберете: 1998 - ФОРД РЕНЏЕР, 1998-МАЗДА Б2500

Овој цилиндар за тркала за сопирачки со директна замена беше специјално дизајниран да одговара на вкло�

DEN 5249.76

Трговска марка ликовна уметност Голем часовник Четкана алуминиумска wallидна уметност од Крис Блис 16х22

Ова подготвено за виси, лебдечко четкано алуминиумско уметничко дело има преглед од внатре во часовник�

DEN 2035.52