• Свеж
Miabella Women 7- Carat T.G.W. Овална лондонска сина топаз и бела топаз и дијамант акцент Стерлинг сребрен ореол прстен

Miabella Women 7- Carat T.G.W. Овална лондонска сина топаз и бела топаз и дијамант акцент Стерлинг сребрен ореол прстен

DEN 2.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Погледнете го остриот додека го донирате овој ласкав миабела ореол прстен. Изработено во бујно сребро сребро, овој зачудувачки ореол прстен има централен овален сет од лондонски сино-камења од Топаз (14х10мм), опкружен во хало дизајн создаден од 30-тина песни-поставени бели топаз-камења (1,5х1,5 мм) и) и Шест дијаманти со пад на отворено со кругови (G-H, I2-I3). Засилен со полирана завршница, овој впечатлив прстен ќе ве издвои. Носете го овој разноврсен прстен за посебни прилики. Направено во сребро. 7-7/8ct. Т.Г.В. Лондон Синиот Топаз и белите скапоцени камења на Топаз. Лондон Синиот Топаз Исечен : Овален. Лондон Сина Топаз Големина : 14x10mm. Поставување на сино топаз во Лондон : Пат. Белиот Топаз се сече : круг. Големина на бел топаз : 1,5х1,5мм. Поставување на бело топаз : Поставен од отвори, сет. Акцент на дијаманти. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Големина на дијамант : 1x1mm. Поставување на дијаманти : Поставете се. Ширина на опсегот : 2,6 мм. Хало прстен. Ноември Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Mevotech S Контрола На Суспензијата Рака И Топката Заеднички Собранието Одговара изберете: 2000 - ТОЈОТАCHО, ТОЈОТА SCION XA

Мевотех Врховен Делстм се дизајнирани во куќата, со надградби специфични за примена за зголемена издрж�

DEN 5600.00

Ступел Индтрис Сонце Изветвена Пустина Виножито Изгрејсонце Розова Портокалова, 30, Дизајн На Дафне Полсели

Колку повеќе толку подобро, нели? Дводелни преголеми комплети платно помагаат да се наполни целиот ѕид �

DEN 1.33

Класични Додатоци Монтлејк Фадесафе 4 21 Лесен Јаглен Плоштад Дневна Стол Отворено Седење Перница Со Патент

Создадете оаза на отворено со моден изглед на монтлејк и долготрајни материјали Меката, рендана пена од

DEN 2431.84