• Свеж
Трговска марка ликовна уметност 'Турпин егзотични дланки vi' платно уметност од Турпин

Трговска марка ликовна уметност 'Турпин егзотични дланки vi' платно уметност од Турпин

DEN 479.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Turpinsubject : Floral Style : Antik Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има гроздобер илустрација на палма. Истакнати бои : бела, зелена, тен, кафеава, винска светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Гроздобер илустрација на палма.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Богатствата НА каролина LH9310-ЗНАМЕ - Родител Голем Данец Црвени И Зелени Снегулки Празник Божиќ Знаме, разнобојни

Богатствата НА каролина LH9310ЗНАМЕ Родител Голем Данец Црвени И Зелени Снегулки Празник Божиќ Знаме, раз

DEN 143.68