• Свеж
Продавница за ликовна уметност „Вива Мексико скулптури на дното на морето во Канкун III“ платно уметност од Филип Хугонард

Продавница за ликовна уметност „Вива Мексико скулптури на дното на морето во Канкун III“ платно уметност од Филип Хугонард

DEN 1.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Филип Хугонардсбук : Уште начин на живот : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има статуа подводна покриена со остатоци од истакнати бои : Сина, Тел, Зелена Филип Хјугонард е француски фотограф е француски фотограф е француски фотограф е француски фотограф е француски фотограф е француски фотограф е француски фотограф е француски фотограф е француски фотограф е француски фотографски фотограф е француски фотограф е француски фотограф во Парис. Роден во 1972 година, неговиот интерес за нови технологии го натера да се занимава со дигитална фотографија на многу рана возраст и на крајот да добие диплома во применети уметности. Тој ги истражува многуте начини на кои овој медиум овозможува да се создадат оригинални уметнички дела. Тој сака да патува низ светот и се обидува да ја долови затегнатата убавина на широки отворени простори, бура на мегалополизи и знаци на човечко отсуство и присуство. Во својата желба да открие нови работи и да ги сподели овие откритија со другите, тој претставува светски свет : нашиот свет. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. статуа под вода опфатена со остатоци.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Бакстон Студио Џејкоб Средината На Векот Модерен Орев Браун Заврши Цврсто Дрво Кревет Рамка, Повеќе Големини

Бакстон Студио Јаков Средината На Векот Модерен Орев Браун Заврши Цврсто Дрво Кралот Големина Кревет Р�

DEN 1.33