• Свеж
Платнена Ѕидна Уметност Од Canми Вангсвард

Платнена Ѕидна Уметност Од Canми Вангсвард

DEN 2.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Подготвена за презентација без рамка достапна Во различни големини, ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија содржи Лилјани. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.