• Свеж
Prismacolor Premier® Уметнички Маркер, Длето Парична Казна, Шпански Портокал

Prismacolor Premier® Уметнички Маркер, Длето Парична Казна, Шпански Портокал

DEN 1.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Овој постојан маркер има два различни стилски совети - фини и длето-за да ви даде флексибилност и разноврсност при креирањето. Напредната формулација на мастило базирана на алкохол и боја, изворот на едно мастило и двојноста на длето и фините совети обезбедуваат конзистентност на бојата и повеќекратна ширина на линијата во еден маркер—совршен за илустрации, цртежи и мултимедијални проекти. Постојано мастило на база на алкохол. Низок мирис. Мастилото нема да крвари.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.