• Свеж
Мелиса И Даг Едноставно Лукав-Сафари Ма

Мелиса И Даг Едноставно Лукав-Сафари Ма

DEN 239.36

Од стоката
Достапно е за нарачката

Создадете четири кул маски за животни со нејасни детали со овој комплет за вклучување! Неверојатни резултати лесно се постигнуваат со цврсти материјали од картон, претходно исечени форми кои се лепат со подуени јазичиња од пена и налепници со филц"крзно". Слоевитите парчиња создаваат димензионални детали за занаети кои навистина се појавуваат! Вклучува четири лесни за правење, лесни за украсување животински маски : лав, зебра, жирафа и мајмун. Мелиса и Даг Едноставно Лукав Комплет За Маски За Сафари (Прави 4 Маски) : Направете и украсете 4 маски со тематика на сафари. Маските се направени од цврст картон со самолепливи краеви. Вклучува собрани налепници, претходно исечени форми и лепливи јазичиња од пена. Лесен процес, неверојатни резултати. Одлично за фини моторни вештини, моторно планирање и креативно изразување.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Каролини Богатства ЦК5686ВАЛВ Рагдол Мачка Љубов Метал Ѕид УМЕТНИЧКИ Дела ЉУБОВ, Црвена, 12Х12, разнобојни

Каролини Богатства CK5686 WALV Ragdoll 1 Мачка Љубов Метал Ѕид УМЕТНИЧКИ Дела ЉУБОВ, Црвена, 12 X12, мултиколирани М�

DEN 222.40