• Свеж
LED 15w Лумени Мека Бела Директна Жица Таванот Тела

LED 15w Лумени Мека Бела Директна Жица Таванот Тела

DEN 159.52

Од стоката
Достапно е за нарачката

15w 1000 Лумени Мека Бела Директна Жица Таванска Тела60w замена**$123 во заштеда на енергија*** * заштеда На трошоци За Електрична Енергија врз основа на користење на сијалицата за 25.000 часовен номинален живот на 11 g за киловат час во споредба со дваесет и пет 60 вати меки бели блескаво светилки (номинален живот 1000 часа). Обезбедува повеќе излез на светлина (1000 лумени наспроти 840 лумени).Трае 22,8 години** Врз основа на 3 часа употреба на потрошувачите дневно.Интегрираниот LED извор на светлина/дизајн на тела обезбедува долготрајни перформанси сега можете да имате таванско светло што изгледа одлично кога е осветлено или исклучено. ГЕ ЛЕР 9 " елегантниот дизајн на монтирање на монтирање sleетски се вклопува во таванот, помагајќи да се скрие тела. Ќе уживате во извонредната енергетска ефикасност на GE LED, долготрајните перформанси и вистинската осветленост во годините што доаѓаат. Производ Карактеристики Нема светилки за замена. ДОЛГ живот/НИСКА ЕНЕРГИЈА ПРЕДВОДЕНА. Напредна светлина за животот. Безгрижно користење и отстранување. Внатрешна употреба. 2700к-сот бела светлина. 9" исплакнете монтирање тела. Интегриран ЛЕР извор на светлина. Внатрешна употреба. Директна жица. Произведено За Ge Lighting General Electric Компанија, Нела Парк, Кливленд О, 44112, САД.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Кул мачки живеат тука фраза животни и инсекти графичка уметност црна врамена уметничка печатена wallидна уметност

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

DEN 319.84