• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „венчано“ платно уметност од Лејтон

Трговска марка ликовна уметност „венчано“ платно уметност од Лејтон

DEN 2.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Лејтон Предмет : People Style : Trational Prowuct Type : Gallery-завиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има двојка што стои под камен лак. Истакнати бои : Браун, вино, тен, Црн Фредерик Лејтон беше англиски сликар и скулптор чии дела ги прикажаа историските, библиските и класичните теми. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Двојка стои под камен лак.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Апстрактни индустрии за студенти Апстракт Мандала илустрација Геометриска точкана печурка, 30, дизајн од Нина Блу

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

DEN 0.33

Кул мачки живеат тука фраза животни и инсекти графичка уметност црна врамена уметничка печатена wallидна уметност

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

DEN 319.84