• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „момче во цвеќиња“ платно уметност од Манет

Трговска марка ликовна уметност „момче во цвеќиња“ платно уметност од Манет

DEN 1.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Манет Предмет : People Style : Trational Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има дете до вазна од розови цвеќиња. Истакнати бои : сина, зелена, црна, тен, сива, бела Едуард Манет? беше француски модернистички сликар. Тој беше еден од првите уметници од 19 век што го наслика модерен живот, и клучна фигура во транзицијата од? Реализам? Во? Импресионизам. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Дете до вазна од розови цвеќиња.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Женски Врвови Кратки Ракави Дами Блуза Работна Облека Графички Отпечатоци Мода V-Вратот Летна Лубеница Црвена Л

Овој Моден Краток Ракав ткаенината за кошула е супер мека, еластична и лесна за мек, пријатен есенски, Ле

DEN 1.67