• Свеж
Фреонски 6, Бту Пренослив Клима Уред

Фреонски 6, Бту Пренослив Клима Уред

DEN 0.67

Од стоката
Достапно е за нарачката

Постои тенка линија помеѓу формата и функцијата, а Нашиот Фреонски Пренослив Клима уред е токму тоа. Оваа рамнотежа го прави клима уредот совршен за модерниот сопственик на куќи имајќи ја предвид модерната погодност. Автоматските решетки нежно го туркаат воздухот низ просторијата, што значи дека откако ќе се вклучи единицата, вашата работа е завршена. Адаптивните контроли реагираат брзо на едноставен допир и мекиот сјај на единицата сјае преку пластична ЛЕР ја прикажува температурата без да го одземе полираниот изглед на единицата. Со 3 брзини на ладење и соодветност за просторија до 300 квадратни метри. фт., единицата ќе направи забележителна разлика во рок од неколку минути по активирањето. За да се зголеми удобноста уште повеќе, единицата доаѓа со вградени способности за одвлажнување без кофа за отстранување до 55 пинти дневно. Режимот За Заштеда на енергија е опција за кога сте надвор бидејќи единицата циркулира воздух само кога чувствува промена на температурата наместо да работи постојано. Единицата е исто така лесно инсталирана со вклучен комплет за инсталација, 9.000tuри НА БТУ / 6.350 БТУ ДО. Лади соба до 300 квадратни метри. фт. со одвлажнување до 55 пинти дневно. 3 брзини на ладење, 3 брзини на вентилаторот, плус автоматско ладење за флексибилност на ладењето. Адаптивните контроли со LED сјај преку пластичен дисплеј ви овозможуваат лесно да изберете опции со едноставен допир. Автоматски решетки директен проток на воздух за рамномерно и едноставно ладење. 6 стапки. Lcdi кабелот за напојување СО приклучок NEMA 5-15 P користи стандарден електричен штекер ОД 115 V и 8,2 засилувачи. Автоматското рестартирање ги зачувува вашите поставки кога напојувањето е вратено во единицата. Програмабилен 24-часовен тајмер за вклучување/исклучување се лади на вашиот распоред. Режимот на мирување постепено ја зголемува собната температура откако ќе се активира. Лесно чист, мрежест филтер што може да се пере со предупредување за проверка на филтерот на уредот. Вклучен е комплет за инсталација на прозорци. Прозорец Комплет мин/макс : 20 "- 46". Минимално Отворање На Прозорецот : 5.9".

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.