• Свеж
Облик Менување Бо-Патентиран Фиџет Коцка-Шашибо Коцка Магнет Фиџет Играчка Трансформира Во Повеќе Форми

Облик Менување Бо-Патентиран Фиџет Коцка-Шашибо Коцка Магнет Фиџет Играчка Трансформира Во Повеќе Форми

DEN 1.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Отклучете ги геометриските тајни На Шашибо! Оваа мистериозна магнетна кутија за загатки се трансформира во над 70 форми! Можеби изгледа како обична кутија за тинејџерски играчки однадвор, но секој Шашибо има ефект на калеидоскоп откако ќе го отворите и ќе започнете да ги поврзувате магнетите за да создадете геометриски форми. Соберете и комбинирајте неколку за да изградите поголеми структури и да создадете повеќе можности додека додавате кутии. Нежно нервирајте, извртувајте и оставете ги магнетите да ве водат. Можеш ли да го совладаш менувачот? Што ќе создадете? Измислен Од : андреас Хоенигшмид песок уметник по ден. Шашибо мозокот во текот на ноќта. Инспириран од неговата љубов кон дизајнот, геометријата и песочната уметност, Андреас сакаше да создаде играчка со магнетна загатка која ќе биде достапна за луѓе од сите возрасти и сфери на животот, дури и за оние со оштетен вид. Откако сфатил како магнетски да ги комбинира единиците едни на други, сфатил дека ова е производот и идејата што ја чекал цел живот. Така, Шашибо е роден за РАЗЛИКА од ДРУГИТЕ ИГРАЧКИ ЗА КУТИИ ЗА ЗАГАТКИ што излегуваат РАЗОЧАРУВАЧКИ И ДОСАДНИ, патентираната, НАГРАДУВАНА кутија за фиџет шашибо има 36 МАГНЕТИ ЗА РЕТКИ ЗЕМЈИ ЗА ИНОВАТИВЕН дизајн што се трансформира ВО НАД 70 ФОРМИ. НИШТО не СЕ СПОРЕДУВА СО КВАЛИТЕТОТ И УНИКАТНИОТ ДИЗАЈН На Шашибо, издржливо изграден ОД врвна пластика за вбризгување-мувла, 36 МАГНЕТИ ЗА РЕТКИ ЗЕМЈИ и површина ОТПОРНА на СОЛЗИ, мат или висок сјај. СОБЕРИ И ПОВРЗИ-со силниот внатрешен магнетен систем на нашите кутии за загатки за нервози, можете ДА ПОВРЗЕТЕ ПОВЕЌЕ МАГНЕТНИ КОЦКИ за да изградите уште поголеми структури и СКУЛПТУРИ – за крајната задоволувачка играчка за магнетни нервози и закачка за мозокот. Трансформациски Подарок-Нашите фиџет магнет коцки прават голема сензорна стимулација загатка подароци и пареа И МАТИЧНИ играчки подароци за сите возрасти. Со секој задоволувачки клик, смирувачкиот, терапевтски ефект на нашата кутија за загатки што ја менува формата ги смирува стресот и нервите. Во Забавни Играчки во Движење, создаваме играчки кои го стимулираат умот, телото и имагинацијата. Дизајнирана во Сад и Германија, нашата наградувана магнетна коцка е направена за да ги предизвика сетилата и да изгради вештина и координација и да ги зближи луѓето со часови забава.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Женски Палта Јакни За Жени Мода Обична Еднобојна Копче За Градите Кардиган Со Долги Ракави Женски Врвови Розова 1X

ЕЛФИНДЕА Женски Палта Јакни За Жени Мода Обична Еднобојна Копче За Градите Долги Ракави Кардиган Женск�

DEN 396.32

Сензорот За Систем За Следење На Притисокот во гумите Одговара изберете: 2000-ШЕВРОЛЕТ СИЛВЕРАДО, 2000-ШЕВРОЛЕТ ТАХО

Tpms Сензор (315 MHz) Кадилак, Сензор За Систем За Следење На Притисокот Во Гумите Chevrolet Дополнителни Функции

DEN 895.84