• Свеж
Заштитен знак Ликовна Уметност Светлиот Ден Коњски Платнена Уметност Од Марсија Болдвин

Заштитен знак Ликовна Уметност Светлиот Ден Коњски Платнена Уметност Од Марсија Болдвин

DEN 1530.08

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Марсија Болдвинсубјект : Животински Стил : Задебелен И Еклектичен Модерен Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија има портрет на коњ со долга бела грива.Уметноста отсекогаш била моја страст. Сакав да знам колку за уметноста што можев да научам. Секој ден се трудам да научам нешто ново. Потребно е вежбање и трпение за да бидам уметник со полно работно време и конечно можам да посветам сто проценти од мојот професионален живот на мојата студиска работа. По многу години работејќи во и околу уметноста, живеејќи како рекламен дизајнер, учител по уметност, фотографски занаетчија и многу други ниши, конечно го отворив моето уметничко студио за посветување на чисто ликовната уметност. Јас сум обучен уметник, добивам БФА и МНР во седумдесеттите и осумдесеттите години, соодветно. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. портрет на коњ со долга бела грива.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Висококвалитетен Тренер За Половината За Контрола На Стомакот Облека За Обликување На Телохранители За Жени-XXL

Завиткајте Го Појасот За Навивање На Скини Околу Вашата Средна Точка За Да Ја Измазните Појавата На Бра�

DEN 175.84