• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „задебелени гематски панели 5 'платно уметност од Пабло Естебан

Трговска марка ликовна уметност „задебелени гематски панели 5 'платно уметност од Пабло Естебан

DEN 1530.08

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Pablo Estebansubject : Abstract Style : Eclectic Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарена форма на форма што ја пополнува рамката. Истакнати бои : црвена, жолта, портокалова, тен, кафеава, вино, црно родено во Сантијаго, Чиле, Пабло присуствуваше на програмата за графички дизајн на Универзитетот во Антофагастас од 1983 до 1985 година и Програма за сликари и дизајн во Уметничкото училиште на Валпараизо од 1985 година до 1988. Тој ја започна својата кариера како наставник по уметност во 1985 година и ги смени патеките во кариерата во 1989 година, за да работи како дизајнер на текстил за студија во Франција, каде стана доста успешен. Во 2001 година, Пабло отвори свое студио за уметнички дизајн во Валпараизо, Чиле. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шарена форма на форма што ја пополнува рамката.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Дорман Д Комплет За Поправка На Дебеломер На Сопирачките За Специфични Модели одговара: 2006-ДОЏ РАМ 1500, 2005 - ФОРД Ф350

Овој комплет за поправка на дебеломер на диск сопирачките е дизајниран да одговара на оригиналните ком�

DEN 0.67

Rеав Порт ХДМИ И Порт РЦА Црвена И Порт Коа Кабловска ТЕЛЕВИЗИЈА-Ф-Тип И Пристаниште Мачка Етернет Бела Ѕидна Плоча

Rite AVи 1 Порт HDMI И 1 Порт RCA Црвена И 1 Порт Coax КАБЛОВСКА ТЕЛЕВИЗИЈАFТип И 1 Порта Cat6 етернет бела ѕид плоча бе

DEN 0.67