• Свеж
Sandblaster Advanced Grit за пескарење, чаршафи

Sandblaster Advanced Grit за пескарење, чаршафи

DEN 2.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Завршете ја работата во блиц со помош на 3 M ™ Sandblaster ™ Напредни листови за пескарење. Оваа премија шкурка ја прави пескањето на вашата површина ветре со поддршка за зафат ™ и материјали со висок квалитет. Секој голем лист е совршен за прилагодување на вашите потреби, а неговата уникатна обвивка се спротивставува на затнувањето. Без разлика дали пескате дрво, сув wallид или метал, секој лист може да се користи на влажни или суви површини, а издржливата поддршка е на работата. Без разлика дали работите конструкција или рафинирате парче мебел, потпирајте се на напредните листови за пескање 3 M ™ Sandblaster за да ја завршите работата како што треба. Поддршката и трајните материјали за не лизгање и трајни материјали помагаат да се намали замор на рацете. Погодно за влажно пескарење и суво пескарење. Бојата на шкурка нема да ја обезбојли површината што ја пескавате. Е во согласност со вашата површина за полесно пескарење. Достапно во низа решетки за мазна завршница. Одлично за градежништво, обработка на дрво, столарија и проекти за подобрување на домот. Едноставно исплакнете и повторна употреба. Препорачано за употреба со производи за лична безбедност од 3 M. За најдобри резултати, песок со зрно дрво, работејќи низ низа решетки од груби до многу фини. Не прескокнувајте повеќе од 1 грип помеѓу секој чекор на пескарење.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.