• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Есен Германија Скајлин Црвена“ Арт од платно од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност „Есен Германија Скајлин Црвена“ Арт од платно од Мајкл Томпсет

DEN 415.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Мајкл ТомпсетСубјект : City Scapestyle : Modern & Moderner Product Type : Gallery-завиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија го карактеризира Skyline на Есен, Германија во топли нијанси на црвена, портокалова, жолта и црна боја на бела позадина на бела позадина на бела позадина . Уметноста и дизајнот секогаш беа омилени предмети на Мајкл на училиште. Тој имаше среќа да заземе работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во Лондон. После 12 години, Мајкл Томсет донел одлука да продолжи со целосна кариера создавајќи своја работа. Слободата и времето да се биде во можност да се фокусираат исклучиво на неговите сопствени проекти е прекрасно искуство. Иако Мајкл сака да експериментира со различни стилови и субјекти, неговиот главен фокус е на мапата уметност. Тој ужива да бара уникатни и интересни начини да прикаже нешто што е многу познато. Мапите се визуелни репрезентации на светот во кој живееме, свет кој е неверојатно разновиден. Освен мапите, Томпсет создава урбано обележје и дизајни на градски пејзаж. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Небото на Есен, Германија во топли нијанси на црвена, портокалова, жолта и црна боја на бела позадина.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Минута ЗА БОЈА На КОСА Збогатена Со Билки Полутрајна Пудра-Груба Црна Боја За Коса Без Хемикалии За Мажи и Жени

[Мека Боја На Кондиционирање] нашата црна боја на коса од хена е изработена со целосно природна боја на �

DEN 271.84

Случај за Iphone Pro Ма Случај, Геометриски Мермер Дизајн Стилски Сјајна Роза Злато Ленти Сјајни Тенок Случај Мека Гума Шок

БЕЗВРЕМЕНСКИ ДИЗАЈН : Природен изглед кој е елегантен, функционален и шарен додека нуди трајна заштита �

DEN 2.33

Дорман 625-Склопување На Црево За Ладилник За Моторно Масло За Специфични Модели На CHEVROLET GMC одговара: 1994-КАМИОН CHEVROLET

Ова склопување на цревото за ладилник за моторно масло одговара на вклопувањето и функцијата на оригин�

DEN 2.33

Алохаидивио Тера И Скај Џемпери За Жени, Жени Обични Цврсти Врвови Со Џемпер Со Кружен Врат Со Долг Ракав

Модни Жени Обични Цврсти Долги Ракави Лабава Тркалезна Врата Џемпер Пулвер Копче Блуза Врвовикарактер�

DEN 2.33

Панталони Жени, Опуштени Тексас Директно Панталони Дами Фармерки Улица Мода Широк Нога Панталони За Жени Темно Сина XL

Големина : С Половината : 72см / 28,35" Колк : 105см / 41,34" Должина : 103см / 40,55" Големина : М Половината : 76см / 29,92" Кол

DEN 3.00