• Свеж
еден памук Камбрика Сиво Сина Ткаенина Цвет Акварел Ватиран Печатење Ткаенина За Шиење Покрај Дворот Е Широк

еден памук Камбрика Сиво Сина Ткаенина Цвет Акварел Ватиран Печатење Ткаенина За Шиење Покрај Дворот Е Широк

DEN 95.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

* Материјал : Памучна Камбрика (100% Памук) * Ширина : 56 инчи широк (142 см) * ГСМ : 90 Гсм Тип На Плетење : Обичен Ткаење* Карактеристика : Мала Тежина, Нетранспарентно, Густо Ткаење. * Употреба : Се Користи за мебел за дома, марамчиња, ноќници, детски фустани, престилки, кошули и блузи, школки за перници и јоргани и игла, летен фустан, облоги за фустани итн. * Нега на перење : средно машинско перење, Топло железо, Железо додека е влажно. * За Брендот : one Oone е едношалтер за сите љубители на ткаенини кои бараат различни материјали од ткаенина што ги користиме GOTS (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. * П. С. Сите Наведени Ткаенини Ќе бидат отпечатени по нарачка и се достапни за продажба покрај Дворот. Секој редослед на едно печатење над 1 Двор ќе дојде во количина на максимална можна должина. Се обидовме да ја споменеме најдобрата можна боја на отпечатоците, но сепак, бојата за печатење може да варира според различните поставки за резолуција на мониторот и исто така може да покаже малку поинакви резултати од истите отпечатоци. Избравте : Памучна Камбрика - - - Е широка 56 инчи (142 см). 100% памук. Памучната Камбрика е фина, тенка ткаенина која е мека/ тесно ткаена и е третирана за да и даде мал сјај. Нормално се користи за школки за перници и јоргани и игла, летен фустан, облоги за фустани итн. "Продадени во 1 Двор (40"" или 100 см) чекори. Нарачувањето на повеќе Дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина.". Печатење : ние користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. Нега за перење : средно перење во машина, Топло железо, Железо додека е влажно.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Трговска марка ликовна уметност Зајдисонце ориз I Канвас уметност од Филип Хугонард, бел мат, рамка од бреза

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини, трговска мар

DEN 1887.84

Ihubdeal надувување на вода за надувување на вода за вода за вода, слајд парк во вода топови со кошаркарски обрач за деца кои

Средниот лет доаѓа со зголемување на температурите Дали барате оптимален подарок за вашите деца да има�

DEN 2.00

Почнувајќи да чини како Божиќен хумор празник графичка уметничка галерија завиткана платно печатена wallидна уметност

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

DEN 2035.52