• Свеж
Девојка со големи очи и еж 'платно уметност од Вајан

Девојка со големи очи и еж 'платно уметност од Вајан

DEN 1071.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Wyannes Ubject : Animals Tyle : Електрикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има девојче, лисица, а еж насликана на парче стебло од дрво. Giclee (Jee-Clay) е Напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Wyanne 'Big Eyed Girl Fox & Hedgehog' Canvas Art.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.