• Свеж
Трговска марка ликовна уметност 'Teal and Ocher Ginko VI' Canvas Art до јуни Ерика Вес

Трговска марка ликовна уметност 'Teal and Ocher Ginko VI' Canvas Art до јуни Ерика Вес

DEN 1530.08

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : јуни Ерика Вессубјект : Флоралстајл : Модерен и современ проток Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има жолти лисја над сина позадина на акварел. Истакнати бои : бело, светло сина, жолта, светска уметничка група Тан е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Yellowолти лисја над сина позадина на акварел.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Нов КАПА Сертифициран Премиум Замена Патнички Опашка Светло Собрание, Одговара 2014-Шевролет Силверадо 1500

Со Сериозна И Непоколеблива Посветеност Да Им Обезбедиме На Клиентите Широк Спектар На Висококвалитет�

DEN 2464.80