• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Панорама зајдисонце бр. 2“ платно уметност од Истван Наги

Трговска марка ликовна уметност „Панорама зајдисонце бр. 2“ платно уметност од Истван Наги

DEN 1530.08

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : ISTVán Nagy Subject : Panderscapestyle : Modern & Modernure Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија го карактеризира сонцето од десната страна на рамката. Истван Наги е роден во 1977 година во Каркаг, Унгарија. Тој има магистерски студии од Универзитетот во Дебрецен, Унгарија и докторски студии по компјутерски науки од Универзитетот во дваесетти, Холандија. Од 2006 година, тој работел како научник, со ненаучна уметничка низа, во голема високо-технолошка компанија со седиште во Холандија. Како фотограф на Auto Did Act, Истван е специјализиран за фино-уметнички пејзаж и панорамска фотографија. Во своите фотографски отпечатоци, карактеризирани со композиции со едноставност и чувство за простор, тој има за цел да ги фати и пренесе многуте расположенија на блиски и далечни сценографии, да биде толку сурово, драматично, мирно или едноставно убаво. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сонцето од десната страна на рамката.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

КАРОЛИНИ Богатства АМ1002-ГПВ Буква Г Монограм-Ретро Во Црна Ткаенина Декоративна Перница 14хх14в, разнобојна

КАРОЛИНИ Богатства АМ1002GPW1414 Буква G МонограмРетро Во Црна Ткаенина Декоративна Перница 14 Hx14 W, повеќебој

DEN 2.67