• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Воз во станицата“ платно уметност од Дејвид Костент

Трговска марка ликовна уметност „Воз во станицата“ платно уметност од Дејвид Костент

DEN 0.67

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Дејвид Chestnutt Subject : Abstract Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има модерна графичка графичка графичка графичка графичка графичка графичка графика во станицата. Истакнати бои : сина, тен, светло сина, бела, розова, сива, виолетова, жолта, портокалова по дипломирањето на колеџот за уметност и дизајн во Онтарио, Дејвид има хонорарен во графички дизајн и илустрација повеќе од триесет години. Тој има произведено слики за клиенти низ Северна Америка, вклучувајќи ги и Браќата Leaver, Торонто Starвезда, АТ & Т, стерео преглед, Случајна куќа, Кока-Кола, ТВ-водич, Мекдоналдс, Вол Стрит Journalурнал, Тојота и многу други. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Современа графика на возот што се повлекува во станицата.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Црна Елита Филтер-Назад Еден Издувен Систем, нерѓосувачки Одговара изберете: -RAM МЕМОРИЈА ЛАРАМИ, RAM МЕМОРИЈА СЛТ

Црна Елита ФилтерНазад Еден Издувен Систем, Нерѓосувачки Црна Елита ФилтерНазад Еден Издувен Систем, Н�

DEN 1.33

Дами Топли Снежни Чизми Рамни Чизми Секојдневни Чевли Мода Меки Единствени Дами Чизми Чевли Анти Ски Земјата Чизми

Дами Топли Снежни Чизми Рамни Чизми Секојдневни Чевли Мода Меки Единствени Дами Голи Чизми Чевли Анти С

DEN 767.84

Дорман ЦС Спојка Роб Цилиндар За Специфични Модели На Тојота Одговара избери: 1976-ТОЈОТА ПИКАП, ТОЈОТА ХИ-ЛУКС

Спојката роб цилиндар протекување или дефект? Оваа директна замена е прецизно дизајнирана за да одгова�

DEN 3.00