• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „природна мудрост II“ платно уметност од Кејти Пертит

Трговска марка ликовна уметност „природна мудрост II“ платно уметност од Кејти Пертит

DEN 1.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Кејти Пертитсубјект : Animalsивотни Стил : Француски Кантрипродукт Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има птици и пеперутки околу фразата "начинот на кој не е на небото, начинот е во срцето " .Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Кејти Пертит „Науди мудрост II“ платно уметност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.