• Свеж
Yokohama S -Drive гума со високи перформанси - 245 40R 94y

Yokohama S -Drive гума со високи перформанси - 245 40R 94y

DEN 0.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

С. диск гуми од Јокохама имаат 70 големини на гуми со одличен зафат и ракување. Сигурно ќе ја пронајдете вистинската гума за совршено да се вклопи со вашето возило без разлика дали е спортски автомобил, седан или пуч. Овие летни гуми беа изградени со најновите технолошки достигнувања направени за да ви овозможат да возите подобро и побезбедно. Корпирањето е лесно со оваа гума благодарение на променливите аголни жлебови wallsидови и соединението базирано на силика. Возењето ентузијасти сигурно ќе ја сакаат оваа надградба на перформансите од Јокохама. Цврстиот центар на ребрата и ситните парчиња во wallsидовите на жлебот спречуваат нерамномерно абење, помагајќи во дистрибуирање на товарите на тежината рамномерно и одржување на контакт со патот. Напредното микро-флексибилно соединение прави посилен зафат на површинските неправилности додека четирите широки широко распространети жлебови ја зголемуваат влажната влечење на патот . Цврстиот центар на ребрата го намалува бучавата за поудобно возење и го минимизира нерамномерно абење додека соединението базирано на силика Во согласност добро со неправилна површина . Јокохама С. Возејќи гуми ефикасно евакуираат водата спречувајќи лизгање на патот со неговиот опкружен жлеб и затоа што близначките челични ремени се зајакнуваат со најлонски капачиња на капа, можете да уживате во подобра стабилност на возењето и голема брзина на траење. Fits : 2012 Honda Accord HFP 2021-23 Kia K5 GT-Line 2009-14 Acura TL Sh-Awd 2009-14 Nissan Maxima SV 2015-16 Hyundai Genesis 5 2012 Buick Lacrosse Base 2010-11 Buick Lacrosse CXS 2013 Buick Lacrosse Touring 2016 -18 Nissan Maxima SR 2010-11 BMW 528i BASE 2015-20 Acura TLX SH-AWD 2011-13 BMW 535 I XDRIVE BASE 2010-13 BMW 535 I BASE 2009 Pontiac G8 GXP 2017-20 Genesis G80 5 2016-17 Buick Regal Sport Touring 2020 Nissan Maxima Platinum Reserve 2014-15 INFINITI Q50 Hybrid Sport 2018 INFINITI Q50 Hybrid Luxe 2013-14 Lincoln MKZ Hybrid 2015-16 BMW 535i x Drive Base 2015-16 Lincoln MKZ Black Label Hybrid 2014-16 Kia Cadenza Premium and more - add your vehicle to Нашиот фит додаток за проверка.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Ступел Индустрии Класични Рози И Аранжман На Глобфлауер Гроздобер Избледени Тонови, 30, Дизајн На Ангела Меквин

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови "Врамени Ѕидни уметнички дела Со Текстура На Gicle

DEN 669.44