• Свеж
Империјал 1 6CT TDW Diamond 10Kwhite Gold Cuban Link Men's Band

Империјал 1 6CT TDW Diamond 10Kwhite Gold Cuban Link Men's Band

DEN 8171.52

Од стоката
Достапно е за нарачката

Однесувајте се кон искрата на овие прекрасни кубански линк дијамантски прстени. Изработено во 10к бело злато, овој дизајн во стилот на хип-хоп го прикажува дизајнот на кубанската врска што работи низ групата, по центарот. Дијамантите ги нарекоа панделките на горните и долните рабови на опсегот, приложувајќи ги кубанските врски. Подготвен со тркалезни дијаманти во вкупна вредност од 0,16ct TDW и завршени до светла полиран сјај, овие кубански линк прстени сигурно ќе привлечат внимание. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производство на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се извори од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Природен дијамант. Тежина на дијамант : 1/6 ct.t.w. Боја : H-I. Јасност : I2. Исечете : круг. Поставување : ПРОНГ. Вклучува кутија за подароци и крпа за чистење.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Трговска марка ликовна уметност Вермонт лето x платно уметност по боја пекарница црна мат, дрвена рамка

Подготвени за обесени презентации што се прикажани во различни големини Трговска марка ликовна уметно�

DEN 1530.08