• Свеж
Стратфорд АМ50Б Евергрин шума Апстракт Гроздобер сина област килим, 5'3 7'0

Стратфорд АМ50Б Евергрин шума Апстракт Гроздобер сина област килим, 5'3 7'0

DEN 1357.60

Од стоката
Достапно е за нарачката

Нашиот зимзелен шумарски простор го вдишува животот во пријатна дизајн инспириран од земјите елементи, нудејќи чувство на спокојство веднаш штом ќе стапнете во собата. Природните нијанси на килимот се обележани со медалјон со длабок центар на морнарицата, потсетувајќи на безвременски наследство. Овој ултра-перничен килим е подеднакво зачудувачки колку што е мек и издржлив. Без разлика дали сакате да ја облечете вашата дневна соба или спална соба, покорените бои и сложената шема сигурно ќе се спојат со многу различни стилови на простории. Зачудувачки од време на традиционално украсени килими, кои течат со сложени мотиви, беспрекорни врвови и живописни бои, колекцијата Амари го спојува античкиот дизајн со современи елементи за да создаде експресивен опсег на софистицирани, но трајни површински килими. Аротично дизајнирани и трајно намалени со електрична енергија, нашите килими се создадени со најголема грижа и финост. Нашите прекрасни килими ќе стареат благодатно со вашиот дом бидејќи тие се отпорни на дамки и создадени со зафатен животен стил во умот. Нашата колекција Амари има разновидна низа килими што ги спојува смелите, комплементарни бои во хармонија со сложена шема на тепих. Од класични, безвременски дизајни до посовремени стилови, оваа разноврсна селекција е создадена за да одговара на секоја просторија во куќата. Оваа колекција првенствено има килими со нијанси на црвена и морнарица или пука од ледена сина боја, меѓу пригушената позадина на крем и таупе. Смело обоени парчиња мебел, кожни акценти и темни дрвени декор на простории, сите ќе се борат убаво со нашата колекција Амари . Кога станува збор за висококвалитетни килими, удобност и издржливост е исто толку важна како и визуелната естетика. Нашата колекција Амари нуди разновиден избор на зачудувачки килими кои не само што ќе додадат шарм и стил на вашиот простор, туку ќе ги заштитат вашите подови, ќе обезбедат апсорпција на звук и додаваат неверојатно мек дебел слој на луксуз на вашиот кат. Секоја чекори е лулка од својата текстура слична на облак, давајќи малку отскокнување на секој чекор. Ние нема да му кажеме на никого ако се откажете да седите на каучот и да се упатите директно за подот!.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.