• Свеж
ADR Patrol 1080p Full HD безжичен 4-канален NVR систем со камери

ADR Patrol 1080p Full HD безжичен 4-канален NVR систем со камери

DEN 1759.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

ALC ADR4255 X4 патрола HD безжичен 4-канален NVR систем со 4 фотоапарати ви носи 1080p целосна видео за квалитет на HD. 4-те на отворено 1080p сите метални безжични фотоапарати пренесуваат видео континуирано до NVR. Камерите доаѓаат пред-спарувани во NVR, така што поставувањето е само приклучок и игра. Едноставна врска со етернет со вашиот рутер обезбедува безбеден пренос на видео на вашиот паметен телефон додека сте далеку. Опсегот од 85 метри за ноќно гледање и инфрацрвениот филтер за вистинска дневна боја обезбедува одлични слики ден или ноќ. Плус бесплатната апликација за патрола HD ве одржува поврзани 24/7/365! H.265 снимање. Вграден Wi-Fi модул за врска со фотоапаратот. Антени со долг дострел на NVR. Снимање на табла до 1 TB HDD. Поддржува до 4 TB. Движење, прирачник, закажано или континуирано снимање. Бесплатна апликација за патрола. USB резервна копија. Маскирање на движење. Опсег на ноќно гледање 85ft. Водоотпорни камери (IP66). Далечинско следење. Резолуции во живо и снимање : 1920 x 1080 @ 15fps. Вклучува 5 кабли за напојување, 4 антени, завртки за монтирање и држачи, HDMI кабел, кабел за етернет и водич за стартување.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.