• Свеж
Атлетски работи Машки компресија активен боксер краток - пакет

Атлетски работи Машки компресија активен боксер краток - пакет

DEN 319.68

Од стоката
Достапно е за нарачката

Овој боксер за компресија на атлетски работи е идеален краток преглед за обука, кревање тегови, патување и секојдневно носење. Специјалната плетена ткаенина и Snug Fit нуди дополнителна поддршка и компресија, додека zoned mesh инсерти во торбичка? И inseam обезбедува дишење. Медините со рамен заклучување спречуваат гушкање и лизгање за да може да се носат удобно под лабави салата за теретани или панталони за идеално тренингот. Други карактеристики како влага за губење на влага и антимикробни својства на ткаенината ќе ви помогнат да бидете суви и ладни додека обезбедувате контрола на мирис. Достапно е во широк спектар на големини и бои за да одговара на кој било животен стил.? Driworks влага за влага - да ве одржува суво и ладно; Флекс ткаенина - за леснотија на движење; Мрежа - за дишење.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.