• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „магливо изгрејсонце“ платно уметност од Надав asонас

Трговска марка ликовна уметност „магливо изгрејсонце“ платно уметност од Надав asонас

DEN 0.67

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Надав Jonasbubject : Пејзаж-аперестил : Природно модерен проток Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има планина од десната страна на рамката со сонце над неа. Giclee (Jee-Clay) е напреден Процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Надав onsонас „Мисти изгрејсонце“ платно уметност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.