• Свеж
Британците Направија 9к Бело Злато Природен Дијамант менс бенд прстен големина опции-Големина 9

Британците Направија 9к Бело Злато Природен Дијамант менс бенд прстен големина опции-Големина 9

DEN 6123.52

Од стоката
Достапно е за нарачката

Цврст Златен Гент прстен поставен со Вистински Природен Дијамант. Овој Пенлив Дијамант додава допир на детали на суптилниот елегантен дизајн на прстенот. Ова е прекрасно парче за носење, удобно и лесно за носење. Бендот има димензии 6мм (0,24" инчи) Север Кон Југ и ќе работи многу добро како алтернативен бенд за венчавки за мажи. Внатрешноста на стеблото има ознака, Ова е Целосниот Белег направен од Канцеларијата За Анализи - оваа ознака ја вклучува ознаката за чистота 375 и уникатниот симбол на Канцеларијата за Анализи. Ова е ваш независен доказ и гаранција дека прстенот е тестиран и е изработен од Цврсто Бело Злато од 9к. Овој прстен Е Дизајниран и Изработен во Англија од традиционални Семејни Златари. Овој прстен е достапен во широк спектар на големини на прсти и ќе ви биде испратен во луксузна кутија за прстен за презентацијаовој прстен ќе изгледа прекрасно за секоја пригода, може да се купи како подарок или уживање за себе! ДИЗАЈНИРАН и ИЗРАБОТЕН во РАБОТИЛНИЦАТА НА ТРАДИЦИОНАЛЕН СЕМЕЕН ЗЛАТАР основана 1954 година. Затоа, можете да бидете сигурни дека ова е парче накит изработено од искусни Златари и квалитетот и изработката се проверуваат во секоја фаза од производниот процес. ПРИРОДЕН ДИЈАМАНТ-краток водич за нега ќе биде испратен со вашето купување за да ви помогне да уживате најмногу од вашиот накит. ВИСТИНСКО ЦВРСТО БЕЛО ЗЛАТО 9 CT, независно тестирано, одобрено и печатено Од Канцеларијата За Анализи во Англија. Не треба само да го земете нашиот збор за тоа, бидете сигурни содржината на благородни метали во овој прстен е тестирана од експертите во канцеларијата За Анализи, основана од 1300 година, и тие го ставија својот белег во прстенот за да го покажат ова. ГОЛЕМИНИ ОД 6 ДО 12 ДОСТАПНИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ ЧЕТВРТИНА И ПОЛОВИНА ГОЛЕМИНИ - вашиот прстен ќе биде направен по нарачка во нашите сопствени работилници за да можеме да ви понудиме големи и мали димензии без дополнителни трошоци или време. ИДЕАЛЕН СПЕЦИЈАЛЕН ПОДАРОК-давањето накит како подарок изразува многу повеќе. Овој прстен ќе ви биде испратен Во луксузна кутија за презентација што ќе ви олесни да подарите подарок за Годишнина, Роденден, Божиќ, ден на Вљубените или која било пригода кога сакате да кажете "Вие Сте Посебни" (дури и ако сакате само да си го кажете тоа!).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Верпетридура Мултифункционално Сликарство Сенка За Очи Помошен Артефакт Маскара Сликарство Ајлајнер Силиконски Трепки

Користете Методпоставете ја големата страна лесно на очниот капак за да помогнете во четкањето на горн�

DEN 207.84