• Свеж
Шумахер Магнетна Фле Светлина-Литиум Јон, Полнење – Светла, Јасна Светлина За Мали Простори

Шумахер Магнетна Фле Светлина-Литиум Јон, Полнење – Светла, Јасна Светлина За Мали Простори

DEN 3.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Флекс светлината Шумахер СЛ876У има литиум-јонска батерија на полнење која обезбедува сигурна, долготрајна моќност на овој компактен додаток. Нејзините 250 lumen cree® XPG LED светло СО Високи Перформанси обезбедува исклучително осветлување и продолжено време на работа. Користете го моќниот насочен зрак на рефлекторот на светлината за фокусирано осветлување или користете ја функцијата широк зрак за ефикасно осветлување на целата работна површина. Со издржливо елоксирано алуминиумско тело, флексибилниот врат на светлината ви овозможува да го поставите буквално во која било насока, додека моќните магнети овозможуваат брзо, лесно монтирање на метални површини. Вклучува практични лед светлосни индикатори кои го идентификуваат статусот на полнење. Вода и отпорни на удари. Светлото доаѓа со USB/Микро USB кабел за полнење и упатство за употреба. МОЌНО ОСВЕТЛУВАЊЕ : Обезбедува светло, јасно осветлување за мали простори, детална работа, склопување, читање и многу повеќе; 250 LUMEN cree® XPG LED СО Високи Перформанси. БАТЕРИЈА на ПОЛНЕЊЕ : литиум-јонската батерија на Полнење нуди подолго време на работа и побавно празнење од Батериите Ni-MH. ДИНАМИЧКО ФОКУСИРАЊЕ НА ЗРАКОТ : Префрлување помеѓу фокусирано рефлектор или опции со широк зрак со растојание за фрлање светлина од 100 метри плус високи и ниски режими; удар и отпорен на вода. ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА : Елоксирано алуминиумско тело со флексибилен врат овозможува прилагодено позиционирање; магнетната основа може да се прикачи на метални површини. ЛЕД ИНДИКАТОРИ : ИНДИКАТОРОТ ЗА НИВОТО НА ПОЛНЕЊЕ на ЛЕР покажува црвено за " Полнење "и зелено за"Наполнето".

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.