• Свеж
Валтера Р АБС Резервоар За Свежа Вода-Галон

Валтера Р АБС Резервоар За Свежа Вода-Галон

DEN 147.52

Од стоката
Достапно е за нарачката

РЕЗЕРВОАРИТЕ за Свежа Вода на валтера се изградени од високо квалитетна, лесна, целосно црна абс пластика без алги. Тие се невкусни, без мирис и нетоксични и никогаш нема да ' рѓосуваат или кородираат. Нивната едноделна екструдирана конструкција ја елиминира можноста за истекување со пречки на секои 18" за контрола на пренапони. Лесно инсталиран, универзално дизајниран со шест 3/8" навој фитинзи (три на секој крај). Само за апликации со низок притисок. Лесна, целосно црна абс пластика без алги. Невкусен, без мирис и нетоксичен; никогаш нема да ' рѓосува или кородира. Лесно инсталиран, универзално дизајниран со шест фитинзи со навој од 3/8 инчи (три на секој крај). Само апликации со низок притисок. Димензии : 8" х 16" х 18".

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.