• Свеж
Гудјер В-Појас, 15 32 широк, 39 Должина Одговара избери: 1983 - ФОРД Ф150, 1975 - Форд Ф100

Гудјер В-Појас, 15 32 широк, 39 Должина Одговара избери: 1983 - ФОРД Ф150, 1975 - Форд Ф100

DEN 2.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Goodyear Појаси има развиено V-појаси кои ги исполнуваат или надминуваат барањата ЗА OE, обезбедувајќи долг век на траење на ременот и тивко работење. Вратете ја ефикасноста на системот за погон на ременот со инсталирање на нов Појас За Добра Година. Ги исполнува Или Надминува Оем Спецификациите. Долготрајно Гумено Соединение ЕПДМ. Радијален дизајн на Запчаници за елиминирање на стресните кревачи што можат да предизвикаат пукање. Одговара Изберете : 1985 Форд Ф150 6 Цил 4.9 Л 1975-1979,1983 ФОРД Ф100 8 Цил 5 Л 1989-1991 ДОЏ ДАКОТА 6 Цил 3.9 Л 1977-1979 КАДИЛАК ДЕВИЛ 8 Цил 7 Л 1973-1976,1979 ШЕВРОЛЕТ Ц10 6 Цил 4.1 Л 1981-1985 МЕРЦЕДЕС-Бенц 380 8 ЦИЛ 3.8 Л 1973.1985 Форд Оод 8 Цил 5.8 Л 1984 ФОРД Ф150 8 ЦИЛ 5.8 Л 1975-1978,1983 ФОРД Ф150 8 Цил 5 Л 1974-1976 ПЛИМУТ ХРАБАР 6 ЦИЛ 3.7 Л 1991-1995 крајслер ЛЕБАРОН 6 Цил 3 Л 1984 ФОРД Ф250 8 ЦИЛ 5.8 Л 1972-1976 Доџ Дарт 6 ЦИЛ 3.7 Л 1976-1980 Плимут Воларе 6 ЦИЛ 3.7 Л 1987 ФОРД ЕКОНОЛИН 8 Цил 7.5 Л 1977-1978 КАДИЛАК ЕЛДОРАДО 8 Цил 7 Л 1986-1991 МЕРЦЕДЕС-Бенц 420 8 ЦИЛ 4.2 Л 1991-1993 ВОЛВО 940 4 Цил 2.3 Л 1978-1979 Форд ТАНДЕРБЕРД 8 Цил 5 Л 1994-1996 Мицубиши моќен Макс 4 ЦИЛ 2.3 Л 1980-1981 Кадилак Девил 8 Цил 6 Л 1977-1978 Форд Мустанг 8 Цил 5 Л 1976-1980 ДОЏ АСПЕН 6 ЦИЛ 3,7 Л 1974 Мерцедес-БЕНЦ 450 8 ЦИЛ 4,5 Л 1991-1992 МИЦУБИШИ МОЌЕН МАКС / С 4 цил 2,4 Л И ПОВЕЌЕ - ДОДАДЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО ВО НАШИОТ ДОДАТОК ЗА ВКЛОПУВАЊЕ ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.