• Свеж
Комфорна Зона Кучешки Елек Голем

Комфорна Зона Кучешки Елек Голем

DEN 2.67

Од стоката
Достапно е за нарачката

Гласните звуци како огномет и грмотевици може да предизвикаат многу стрес кај вашето куче и знаеме дека за време на овие стресни ситуации, единственото нешто што сакате да го направите за вашето домашно милениче е да го натерате да се чувствува помирно. Клучната идеја зад Елекот За Смирување На Зоната На Удобност е комплетната технологија За Компресија На Удобноста. Секој елек има целосни гради погодни за максимално покривање на торзото за постојан притисок сличен на повивање за да му помогне на вашето куче да се чувствува помирно. Употребата на нежен притисок за лулка и смиреност е вековна практика и студиите и со животни и со луѓе покажаа дека употребата на притисок е ефикасна во намалувањето на стресот. Елекот е изработен од мека, флексибилна и дише ткаенина за удобност на вашето куче. Исто така е обложено со рефлектирачки цевки за да се обезбеди безбедност на вашето куче, особено кога сте надвор со вашето куче ноќе. Кога правилно ќе го облечете вашето куче, треба да видите како вашето куче станува помирно. Препорачуваме да го користите елекот за време на грмотевици, огномет, патување или дури и за вознемиреност од разделба. Удобност Зона Куче Елек Голем.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Џиаросвеи Пет Бања Пешкир Фина Изработка Супер Абсорбента Влакна Миленичиња Куче Бања пешкир За Кученце

Опис : Одличната изработка гарантира дека ќебето за миленичиња е издржливо за употреба и лесно се мие, а

DEN 207.20