• Свеж
SUV на Nokian Nordman SUV ја зафати зимата 285 60R 116T SUV Crossover Tire Fits: Toyota FJ Cruiser Base Toyota FJ Cruiser

SUV на Nokian Nordman SUV ја зафати зимата 285 60R 116T SUV Crossover Tire Fits: Toyota FJ Cruiser Base Toyota FJ Cruiser

DEN 3.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Nokian Nordman 7 SUV Studed 285/60 R18 116 Tover Viewthe Nokian Nordman 7 SUV Studed е силна, издржана зимска гума, дизајнирана да испорача одлична издржливост со стабилно и сигурно ракување. Одликувајќи се со цврста структура за да се справи дури и со најтешките услови за зимски пат, оваа гума обезбедува постојан зафат и контрола на возачите на SUV. Занишани со столпчиња за понатамошно подобрување на влечење и перформанси на ледени, снежни и слаби патишта. Избалансиран и здрав. Структурата е дизајнирана за SUV употреба. Зафат на врвна класа во зимско време.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.