• Свеж
Тајно Ракување И Лозинка

Тајно Ракување И Лозинка

DEN 232.96

Од стоката
Достапно е за нарачката

Дигитално ремастерирани два цд-сета кои содржат пар албуми од фолк пејач, текстописец и музичар. Кариерата на џеф Мулдаур започна во средината на 60-тите години со Бендот Џим Квескин југ и исто така беше член на бендот Пол Батерфилдс. Тој е исто така успешен гитарист, композитор и аранжер. Овие два дискови поставени од трезорите на Хајтон Рекордс го вклучуваат Тајното Ракување, кое првично беше објавено во 1998 година и има екипа на играчи, вклучувајќи Ги Дејвид Гризман, Хал Кечум, Бил Рич, Амос Гарет, Дејв Алвин И Ван Дајк Паркс. Албумот добива серија од неговата омилена Земја и блуз мелодии и додава неколку оригинали во миксот. Лозинката првично беше објавена во 2000 година, каде што беше поддржан од Дејвид Линдли, Ричард Грин и Кејт И Ана мекгаригл. Самите песни се мешавина од класици и оригинали. Тајно Ракување И Лозинка.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.