• Свеж
Голема Глава тод & Чудовишта-Прекрасен Свет [КОМПАКТНИ ДИСКОВИ]

Голема Глава тод & Чудовишта-Прекрасен Свет [КОМПАКТНИ ДИСКОВИ]

DEN 2.67

Од стоката
Достапно е за нарачката

По една деценија на патот, ова рок трио Од Колорадо прави некои од најсилните и најуспешните рокенрол во нивните кариери, а овој албум е нивното најдобро дело досега (нивните последни 2 албуми се платина и речиси злато, соодветно). Прекрасен Свет беше продуциран од поранешниот Шеф На Разговор Џери Харисон (Во Живо, Кукли За Тестирање На Несреќи), кој исто така придонесува со некои тастатури, а други гости ги вклучуваат легендарниот Џон Ли Хукер и Парламентот Функаделиќ Клавијатурист Берни Ворел. Прв сингл : " Оставка Супермен. "Овој производ е овластен произведен На барање Цд-Р Стратегија беше неочекуван неуспех, доставен токму во моментот кога Големата Глава тод & Чудовиштата можеа да се пробијат во мејнстримот. Со својот следен, Прекрасен Свет, групата ги врати своите музички сили. Чудовишта џем со експерт грејс во текот на рекордот, особено со гости Џон Ли Хукер И Берни Ворел, и продуцент Џери Харисон помага да се задржи работите фокусирани. Стивен Томас Ерлевин, .и.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.