• Свеж
Акустични Мајстори: Акустични Мајстори За Гитара--Пол Сајмон

Акустични Мајстори: Акустични Мајстори За Гитара--Пол Сајмон

DEN 340.32

Од стоката
Достапно е за нарачката

(Музичка Продажба Америка). Одлична колекција на песни за акустична Гитара На Пол Сајмон препишани за јазиче за гитара и стандардна нотација со целосни текстови. 17 песни вклучуваат : Денот На Примирјето * 50 Начини Да Го Напуштите Вашиот Љубовник * Јас И Хулио Долу покрај Училишниот Двор * и многу повеќе. Пол Симон-Акустични Мајстори За Гитара : Јазиче За Гитара.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.