• Свеж
Хип Хоп Слушалки

Хип Хоп Слушалки

DEN 3077.92

Од стоката
Достапно е за нарачката

Хип Хоп Слушалки е несреќен курс во хип хоп културата. Одликувајќи се со дефиниции, предавања, академски есеи и други научни дискусии и ресурси, Хип Хоп Слушалките ја документираат стипендијата На Д-р Јамеѕејмс Б.Петерсон, основач на Хип Хоп Научници-организација посветена на развој на образовниот потенцијал На Хип хопот.Дефинирање На Хип хоп од мултидисциплинарни перспективи кои ги прифаќаат елементарните форми На Хип Хоп Културата( б-момче, диџеј - инг, рапување и графити уметност), Хип Хоп Слушалките е дефинитивен водич за тоа Како хип хоп културата може да се користи во училницата за да се вклучат и инспирираат учениците. Хип Хоп Слушалки (Тврд Повез).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.