• Свеж
Популарна Култура И Филозофија: Црвениот Така И Филозофија: Зелени Чудовиште Медитации

Популарна Култура И Филозофија: Црвениот Така И Филозофија: Зелени Чудовиште Медитации

DEN 340.80

Од стоката
Достапно е за нарачката

Овој том во серијата"Популарна Култура и Филозофија" навлегува во трагичната и искупителна историја на бејзбол франшизата Во Бостон Ред Сокс. Врз основа на филозофите Од аристотел До Сартр, поглавјата се движат од прашања на верата и духовноста до трагедија, иронија, егзистенцијализам, Саберметрија и озлогласените "проклетството На Бамбино."Со акцент на "Ред Сокс нација" заедницата на навивачите На Ред Сокс низ целиот свет книгата ги поврзува важните филозофски идеи со еден од најпознатите тимови во историјата на Бејзболот Во Големата Лига. Поглавјата ги прават сложените филозофски аргументи лесни за разбирање додека обезбедуваат знаење на инсајдерот за тимот на родниот град. Сите освен еден од авторите во овој том се сите навивачи На Ред Сокс кои филозофски го коментираат својот тим. Постои дури и перспектива На навивачот На Јенки! Со предговор На Дик Брешиани, потпретседател и официјален историчар на Бостон Ред Сокс, оваа книга обезбедува уникатно филозофско искуство за тврдокорниот обожавател На Ред Сокс. Овој том во серијата Популарна Култура и Филозофија навлегува во трагичната и искупителна историја на бејзбол франшизата Бостон Ред Сокс. Врз основа на филозофите Од аристотел До Сартр, поглавјата се движат од прашања на верата и духовноста до трагедија, иронија, егзистенцијализам, Саберметрија и озлогласените "проклетството На Бамбино."Со акцент на "Ред Сокс нација" заедницата на навивачите На Ред Сокс низ целиот свет книгата ги поврзува важните филозофски идеи со еден од најпознатите тимови во историјата на Бејзболот Во Големата Лига. Поглавјата ги прават сложените филозофски аргументи лесни за разбирање додека обезбедуваат знаење на инсајдерот за тимот на родниот град. Сите освен еден од авторите во овој том се сите навивачи На Ред Сокс кои филозофски го коментираат својот тим. Постои дури и перспектива На навивачот На Јенки! Со предговор На Дик Брешиани, потпретседател и официјален историчар на Бостон Ред Сокс, оваа книга обезбедува уникатно филозофско искуство за тврдокорниот обожавател На Ред Сокс. Популарна Култура И Филозофија : Црвениот Сокс И Филозофијата (Мек).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Работи...Фановите Треба Да Знаат: Работи Што Навивачите На Црвените Треба Да Ги Знаат И Прават Пред Да Умрат

Во овој врвен водич за ресурси за вистинските љубители на првиот професионален тим на бејзболот, авторо

DEN 244.48