• Свеж
Подобри Домови и Градини 12оз Маточина И Кедров Мирис 2-Фитил Омбре Тегла Свеќа

Подобри Домови и Градини 12оз Маточина И Кедров Мирис 2-Фитил Омбре Тегла Свеќа

DEN 1.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Маточина И Кедар Подобри Домови и Градини - оваа стаклена свеќа од омбре рај од 12оз 2-Фитил со дрвен капак Од Подобри Домови И Градини е исполнета со специјално изработен парафински восок што се истура рачно за да се создаде конзистентно и пријатно искуство со изгореници. Свеќата испушта топла, златна светлина и ја исполнува просторијата со попустлив мирис. Со мирисни ноти на свеж пенлив лимон и сладок портокал се вртат со треперење на зрела бобинка и курва рибизла нагласени со цитрус цвет и меко дрво. Современиот дизајн на омбре печатено стакло е прекрасен за употреба во различни поставки и сигурно ќе одговара и ќе го надополни вашиот постоечки декор. Следете ги овие совети за совршено изгорување : Секогаш исечете го фитилот на 1/4 инчи пред осветлување и чувајте ги остатоците надвор од восочниот базен. Свеќите никогаш не треба да горат подолго од 4-часовен интервал. Поставете свеќа на површина отпорна на топлина и избегнувајте нацрти. Секогаш изгорете на повидок и изгаснете пред да излезете од собата, не горете во близина на работи што фаќаат и држете се подалеку од деца и домашни миленици. Не гаснете со вода. Секогаш дозволувајте восокот да се стврдне пред да се запали, допира или движи.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Краставица Диња Свеќи Масовно-Зелени Премиум Миризливи Чајни Светла-Природни Масла-Компанија За Свеќи На Шорти

Нурнете во оваа чиста мешавина од сочна слатка диња од мед и јасни, чисти, свежо исечени краставици Овој

DEN 255.84

Бејбери Ела Свеќи Мулти-Зелени Премиум Миризливи Чајни Светла-Природни Масла-Компанија За Свеќи На Шорти

Просветлете ги вашите сетила со убавината на празниците, бидејќи го исполнувате вашиот дом со мирис на �

DEN 255.84

Свеќа-лајт зимзелена смрека миризлива миризлива стакло стаклена тегла со капакот на завртки, 6. мл., 4-пакет

Вкусете ги мирисите на празниците со пакетот со еден одморен од свеќилајт со еден пакет со 4 пакувања...

DEN 255.84