• Свеж
Community® Cafe Cafe Cafe Private Reserve® Основач на основач средно-темно печено кафе, кафе. Торба

Community® Cafe Cafe Cafe Private Reserve® Основач на основач средно-темно печено кафе, кафе. Торба

DEN 2.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Нашето наследство спојува loveубов кон кафето се развива во нашите семејни генерации. Маестрално измешана и печена, секоја мешавина од наследство претставува посебен дел од нашата историја и култура. Овие избрани кафиња претставуваат сè, од мешавини на наследство, создадени од нашиот основач до омилени класици, кои уживаат со децении. Горди сме на нашата традиција на квалитет и ве покануваме да откриете повеќе со посета на колекцијата Private Reserve® Нашите ексклузивни кафиња за приватни резерви® сочинуваат колекција на мешавини од специјално одделение и кафиња со едно потекло што претставуваат генерации експертиза за кафе. Секое уникатно кафе означува приказна за богатото наследство на нашата компанија или специјалните односи развиени со лозарите на кафе низ целиот свет. Откријте ги секоја од овие избрани кафиња, од почит на сопственикот на нашата четврта генерација на неговиот дедо и основач на компанијата до ретките сорти на кафе, откриени само преку долгорочни земјоделски односи. Сите направени од само 100% специјализирано зрна кафе Арабика и се печени во мали серии. Една голтка и ќе ја вкусите разликата што ја прави семејството? Во 1919 година, мојот прадедо, "Кап " Саураж ја откри тајната да го направиме нашето специјално кафе. Тој го именуваше „кафето во заедницата“ без благодарност за неговата заедница на пријатели и клиентите на кои им служеше. Четири генерации подоцна, нашето семејство сè уште е активно во изборот, печење и усовршување на мешавини со вкус на Loversубителите на кафе насекаде. Нашата приказна продолжува на .Којтранс во чест на нашиот основач, оваа смела, комплексна изложба на мешавини, вкусови од четири различни региони што растеат.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.