• Свеж
Ацеити дел сур косур специјален избор маслиново масло, мл

Ацеити дел сур косур специјален избор маслиново масло, мл

DEN 447.68

Од стоката
Достапно е за нарачката

Маслиновото масло, екстра девица 17 fl Oz (500 ml) ограничени и не конечни научни докази сугерираат дека јадењето околу 2 лажици (23 грама) маслиново масло дневно може да го намали ризикот од корорнарна срцева болест како резултат на мононезаситената маст во маслиновото масло. За да се постигне оваа можна придобивка, маслиновото масло е да замени слична количина заситени маснотии и да не го зголеми вкупниот број калории што ги јадете за еден ден. Производ на Шпанија. Чувајте го маслото на собна температура и подалеку од директно сонце или вештачка светлина. 17 fl Oz (500 ml) CTRA. Де Ла Каролина, 29 23220 Вилчс (Јаен) - Еспана маслиново масло, екстра девственост. Ограничените и не конечни научни докази сугерираат дека јадењето околу 2 лажици (23 грама) маслиново масло дневно може да го намали ризикот од корорнарна срцева болест како резултат на монозаситената маст во маслиновото масло. За да се постигне оваа можна придобивка, маслиновото масло е да замени слична количина заситени маснотии и да не го зголеми вкупниот број калории што ги јадете за еден ден. Производ на Шпанија.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.