• Свеж
Сакан од крем за бричење на легендата Johnон со масло од морето и масло од шипинка, за сите типови кожа 3. Фл Оз

Сакан од крем за бричење на легендата Johnон со масло од морето и масло од шипинка, за сите типови кожа 3. Фл Оз

DEN 1.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Омекнете ја кожата и косата со нашиот крем за бричење на Loved01; Овој унисекс, навлажнувачки крем за бричење ги штити вашето лице и тело од иритација додека се бричи, а истовремено и се заклучува во влагата на кожи. Маслата од шипинка и морските масла длабоко навлажнуваат. Маслото Јојоба ја хидрира и ја храни кожата. Направена за кожа богата со меланин со p H вредност од 5,00-6,00 (малку кисели) и ефикасно за сите типови на кожата. Оваа унисекс, кремаста хидрантна формула е безбедна за употреба секој ден на лице и нозе, заедно со сите други делови од вашето тело што обично ги бричите. Дерматологот препорача, веган, без суровост. Формулирани без : сулфати, парабени, бензиум, минерално масло, вештачки бои, синтетички мириси. Нашите шишиња и цевки се изработени од 30% PCR материјал и испуштивме дополнително пакување доколку е потребно.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.