• Свеж
Таблета клопидогрел 75 мг - таблета

Таблета клопидогрел 75 мг - таблета

DEN 1.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Таблет клопидогрел 75мг - 1 таблет клопидогрел 75мг таблета - 1 таблета. Инхибитор на агрегација на тромбоцити. Ветеринарите можат да препишат клопидогрел за да спречат формирање на згрутчување на крвта, особено кај животни кои веќе имаат згрутчување на крвта. ФДА (Американска администрација за храна и лекови) ја одобри оваа дрога за употреба кај луѓето, но не е официјално одобрена за употреба кај животни. ФДА им овозможува на ветеринарите да препишуваат производи што ја содржат оваа дрога во различни видови или за други услови во одредени ситуации. Вие и вашиот ветеринар можете да разговарате зошто оваа дрога е најсоодветен избор.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.