• Свеж
Продолжување на Долга Приколка За Приемник, 3, фунти

Продолжување на Долга Приколка За Приемник, 3, фунти

DEN 1.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Без разлика што влечете, опремата за влечење Е наменета да ве одведе од точката А до Точката Б и да имате мир на умот додека го правите тоа. Нашите продолжувачи на накуцване не се исклучок. Кога имате проблеми со растојанието со вашите додатоци поставени на накуцване, како што е багажник за велосипеди или носач на товар, или треба да му дадете малку дополнителна просторија на држачот за топка и спојката за приколки, продолжувачот за кука МОЖЕ да помогне. Продолжувањата на куката се едноставно цевки за приемник што се вметнуваат во куката на приколката за да додадат одредена количина на дозвола за браникот на вашето возило или резервната гума поставена на задната страна. Продолжувачот на кука го олеснува товарот на влечење на просторијата што ја бара и помага да се заштити вашето возило од гребнатини, гребнатини, па дури и вдлабнатини. Ова продолжување НА кука за кука е дизајнирано да одговара на отворот на цевката за приемник 2" х 2". Го проширува приемникот за 8 " и има бруто капацитет за тежина на приколката од 3.500 фунти. и рејтинг на тежина на јазикот од 350 фунти. Продолжувачите НА КУКА, како и нашите држачи за топки и куки за приколки, се изработени за да бидат издржливи и сигурни. Покрај силната челична конструкција и прецизното заварување, нашите продолжувачи на приколката добиваат сјаен црн капут во прав за постојана превенција од ' рѓа, чипсување и ув оштетување. Се протега на 2" х 2 "приемник цевка од 8". Обезбедува дополнителна дозвола за приколка или додаток монтиран на кука. Цпу-формирана, роботски заварена и механички бигор за совршено вклопување.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.