• Свеж
Весник На Институтот За Инженерство На Канада. Волумен [Кожен]

Весник На Институтот За Инженерство На Канада. Волумен [Кожен]

DEN 271.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Кожено издание. Јазик : Англиски Волумен : в. 3 1920 Кожа Врзување На 'рбетот и Агли Со златен лист печатење на' рбетот. Препечатени од 1920 издание. Не се направени никакви промени во оригиналниот текст. Ова не е препечатено или ocr ' reprint. Илустрациите, Индексот, доколку ги има, се вклучени во црно-бело. Секоја страница се проверува рачно пред печатење. Бидејќи оваа книга е препечатена од многу стара книга, може да има некои страници што недостасуваат или недостатоци, но ние секогаш се обидуваме да ја направиме книгата што е можно поцелосна. Преклопувањата, доколку ги има, не се дел од книгата. Ако оригиналната книга е објавена во повеќе томови, тогаш ова препечатување е од само еден том, а не од целиот сет. Доколку сакате да нарачате одреден волумен или сите томови, можете да не контактирате. ДОПОЛНИТЕЛНИ 10 ДЕНА ЌЕ БИДАТ ПОТРЕБНИ ЗА ОБРАБОТКА БИДЕЈЌИ КНИГИТЕ ВРЗАНИ ЗА КОЖА СЕ ЦЕЛОСНО РАЧНО ИЗРАБОТЕНИ. Шиење врзување за подолг живот, каде што блокот на книгата е всушност зашиен (смит зашиен/сошиен дел) со конец пред врзување што резултира со потрајен тип на врзување. Страници : 1512 Наслов : весник На Институтот За Инженерство На Канада. Волумен 3 1920 (1920) [Кожен] Автор : весник На Инженерскиот Институт Во Канада. Волумен 3 1920 (1920) [Кожен].

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Ефектите на агитаторната геометрија во мешањето на течни-течни системи [Од] Ј. Л. Фик, Х.Е. Реа и Т. Вермеулен. [Врзана Кожа]

Изберете Ја Претпочитаната Боја Без Дополнителни Трошоци! Истражете Повеќе Опции Со Кликнување на "Пов�

DEN 754.72