• Свеж
Дорман Х Хидраулично Црево За Сопирачка На Совозачка Сопирачка За Специфични Модели На Хонда Одговара избери: 2003-2008, ХОНДА ЕЛЕМЕНТ

Дорман Х Хидраулично Црево За Сопирачка На Совозачка Сопирачка За Специфични Модели На Хонда Одговара избери: 2003-2008, ХОНДА

DEN 3036.16

Од стоката
Достапно е за нарачката

Ова автомобилско хидраулично црево за сопирачките беше прецизно дизајнирано за да одговара на вклопувањето, функцијата и перформансите на оригиналното црево за сопирачките на одредени возила и позиции за да се обезбеди безбедна, долготрајна издржливост како дел од целосната поправка на сопирачките. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена-прецизно дизајнирана за да одговара на перформансите на оригиналното црево за сопирачките на одредени возила. Специфична позиција-произведена до прецизни мерења за да обезбеди точно вклопување и лесна инсталација. Обезбеден квалитет-материјали тестирани според строгите стандарди за безбедност и издржливост регулирани од владата. Издржлив дизајн-изработен СО ГУМА ЕПДМ и специјално обложени фитинзи отпорни на корозија. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Дополнителни Карактеристики Боја : Црна.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Круна Автомобилската CAS ПРЕДНОТО ЦРЕВО ЗА СОПИРАЧКИТЕ Одговара изберете: 1990-ЏИП ЧИРОКИ ЛАРЕДО, 1984-ЏИП ЧИРОКИ

Круна АВТОМОБИЛСКА ПРЕДНА КОЧНИЦА ЦРЕВО (ЛЕВО) Круна Автомобилска 52007587 CAS52007587 ПРЕДНА КОЧНИЦА ЦРЕВО (ЛЕВ�

DEN 2.33

Расел Кочница Црево Комплет-Предниот Диск Задниот Тапан Одговара изберете: 1984-ШЕВРОЛЕТ С КАМИОН, ШЕВРОЛЕТ С КАМИОН С10

Компатибилен со моделите 1982почетокот На 1991 Шевролет / ГМЦ С10 / С15 / Блејзер (2 WD); директните црева на сопи�

DEN 4032.00

Дорман Х Кочница Хидраулично Црево Компатибилен Со Одберете Ram Модели Одговара изберете: 2013-2015, RAM меморија 3500

Хидраулично Црево За сопирачки Dorman H622283 Хидраулично Црево За Сопирачки За Специфични Модели На Ram Мемор�

DEN 2.00