• Свеж
Smilemart 62.4 H тркалачки метален кафез со средна големина со перки, светло сива боја

Smilemart 62.4 H тркалачки метален кафез со средна големина со перки, светло сива боја

DEN 1087.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Изненадете ги вашите прекрасни мали пердуви пријатели со оваа пространа замок на кафез на птици! Изработена од метална жица обложена со прав, овој папагал кафез може да се пофали со добра отпорност на вода и 'рѓа. Со кафез со долг 46 см/18 “, широк 35,5 см/14", висок 99 см/39 "и растојание од 1 см/0,4", кафезот со папагал со штанд е добар избор за семејства со повеќе од една мала птица со мала големина . Уште подобро, тоа доаѓа со четири фидери, три перки, две играчки, скалила и замав за да ви помогнеме да изградите сладок дом и центар за игра, како и за вашите сакани птици. Зголемено на штанд со мазно тркалање, овој кафез е прилично удобен за да се движи низ куќата. Тоа е удобен кафез за птици со мала големина како зебра финч, канари, пацифик папагал, letава финч, bубовница, буџи, црно-глава, сенегал папагал, зелено образот, црвено-розово папагал, сонце парент, кокатил за живеење внатре Smilemart 62.5 "тркалачки кафез со птици со средна големина со перки, светло сива. Боја : светло сива. Материјали : насликан метал, ПП пластика, дрво. Бар растојание : 1 см/ 0,4 ''. Целокупна димензија (со штанд) : 46 x 35,5 x 158,5 cm/ 18 x 14 x 62.5 '' (l x w x h). Димензија на кафез (без штанд) : 46 x 35,5 x 99 cm/ 18 x 14 x 39 '' (l x w x h). Големина на штандот : 45,5 x 35 x 68,5 cm/ 18 x 14 x 27 '' (L x W x H). Голема големина на вратата : 30 x 29 cm/ 12 x 11.4 '' (L x W). Пластична долната големина : 46 x 35,5 x 11 cm/ 18 x 14 x 4.3 '' (L x W x H). G.W. : 8.1 kg/ 17,8 lb. Пакет вклучува : 1 x Bird Cage. 1 x Stand Birdcage. 2 x играчки. 1 x скала. 1 x замав. Забелешка : Овој кафез на птици е дизајниран за мали птици. Ве молиме, проверете дали овој кафез е погоден за вашата птица пред да поставите нарачка. Кутијата за размножување и Birdbath на сликите не се вклучени. Бојата на играчките испратена случајно.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.